Hlavní obsah

Požár v londýnském věžáku bude katastrofa, slyšeli před lety britští ministři. Nic neudělali

Experti dlouhodobě varovali před riziky v londýnském věžáku, který minulý týden hořel. (Video: Jakub Říha)

20. 6. 2017 12:48

Výbor pro požární bezpečnost a záchranářství opakovaně varoval ministry před nebezpečím, které hrozilo obyvatelům londýnské budovy Grenfell Tower.

Článek

Čtyři ministři z oddělení samospráv obdrželi varování, že obyvatelé londýnského věžáku, který minulý týden zničil požár, byli v ohrožení života.

Na skutečnost ukazují dopisy, o kterých informuje stanice BBC. Ty opakovaně politikům posílal výbor pro požární bezpečnost a záchranářství. Z korespondence je patrné, že experty znepokojoval stav protipožární bezpečnosti ve výškových budovách několik let.

Podívejte se, jak to vypadá ve vyhořelém londýnském věžáku.

Záběry z vyhořelého bytového domu v Londýně. (Video: Kamila Bejlková)

Po požáru v jižním Londýně v roce 2009 vzniklo několik doporučení, která měla zvýšit bezpečnost. Vláda slíbila aktualizaci požárních předpisů v roce 2013. Podle člena výboru Ronniho Kinga vláda opakovaně varování ignorovala.

„Vláda si nemůže dovolit čekat na další tragédii,“ varoval výbor.

Při požáru 24patrové výškové budovy Grenfell Tower zemřelo podle posledních informací nejméně 79 osob a je stále možné, že se nejedná o konečný počet.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené