Hlavní obsah

Prahu postihly rozsáhlé výpadky elektřiny, nejezdily tramvaje

Prahu postihl výpadek elektřiny. Problémy způsobila porucha v rozvodně na Chodově, říká mluvčí PRE.

 

Reklama

27. 2. 2017 14:07

Výpadek elektřiny postihl městské části Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4 a Praha 10.

Článek

Prahu včetně jejího centra postihly dnes kolem poledne rozsáhlé výpadky elektřiny. Asi půlhodinové přerušení dodávek způsobila podle mluvčího Pražské energetiky Petra Holubce technická závada v rozvodně Praha - Jih v Chodově. Proud podle něj nešel v městských částech Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4 a Praha 10.

„Došlo k odpojení tří ze čtyř základních linek, které vedou elektřinu do centra Prahy, ale i do dalších částí jako Praha - Měcholupy a podobně, s tím, že čtvrtá linka byla přetížena, takže tam mohly také vznikat nějaké problémy," uvedl Holubec.

Energetici se podle něj v první fázi soustředili na obnovení dodávky do postižených oblastí a zhruba ve 12:10 bylo znovu vše pod napětím. „Nyní zjišťují, co se stalo, následně to budou opravovat, ale to už bez vlivu na dodávku elektřiny," dodal.

Přerušen provoz tramvají

Zhruba na půl hodiny byl přerušen provoz tramvají. Mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková uvedla, že výpadek omezil provoz tramvají v Praze 2, 3, 4 a 10. Problémy podle ní nastaly v 11:30 a trvaly do 12:05. Nejdéle přetrvávaly v úseku Průběžná - Nádraží Hostivař. Na chvíli přestala mimo jiné svítit světla ve stanici metra Florenc.

Na Hlavním nádraží zavřely některé obchody, další provozovny včetně pobočky České spořitelny neposkytovaly lidem služby. Nejezdily pohyblivé schody, tabule s příjezdy a odjezdy vlaků byly krátce po 12:30 v provozu.

Výpadek elektřiny například předčasně ukončil dopolední část hlavních líčení u pražského Městského soudu. Přestala totiž fungovat záznamová technika.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované