Hlavní obsah

Prázdniny možná budou úplně bez roušek. Rozhodne se v červnu

Foto: vlada.cz

Ministr Vojtěch zdůrazňuje, že roušky budou mít dál smysl, ale naznačil, kdy by mohlo jejich nošení skončit i v uzavřených prostorách.

Reklama

22. 5. 2020 15:57

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha by mohlo na konci června skončit povinné nošení roušek i v uzavřených prostorách a MHD.

Článek

Od pondělí 25. května budou moci lidé chodit venku bez roušek. Stále ale zůstane povinnost zakrývat si ústa a nos v obchodech, hromadné dopravě, na úřadech a dalších vnitřních prostorách.

Tato poslední „bariéra“ by mohla padnout ještě do prázdnin - za podmínky, že šíření koronavirového onemocnění covid-19 zůstane dál pod kontrolou.

O dalším rozvolnění by se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mělo rozhodnout během června.

„Pokud se situace bude zklidňovat, roušky by se mohly odložit třeba právě na konci června,“ uvedl ministr Vojtěch na páteční tiskové konferenci.

Zdůraznil, že používání roušek bude i od příštího týdne důležité v místech, kde je více lidí najednou.

I po zrušení povinného zakrývání obličeje bude samozřejmě dál na každém člověku, zda chce roušku nosit. „Možná část lidí bude stále nosit roušky i tam, kde se nosit nemusí,“ dodal Vojtěch.

Jako příklad ministr uvedl Prahu, kde se koronavirus dál šíří, nebo jmenovitě prostory a vozy hromadné dopravy, kde se ani nedají dodržovat pravidla o dvoumetrových rozestupech.

Pohyb na veřejnosti bez ochranných prostředků na obličeji je zakázán od 19. března. Ministr Vojtěch původně počítal s rozvolněním během června, vláda se ale na popud premiéra Andreje Babiše rozhodla rozvolnit toto nařízení pro venkovní prostory už od 25. května.

Reklama

Související témata:

Doporučované