Hlavní obsah

Pražský hotel InterContinental koupí miliardář Šlemr

Novým vlastníkem jednoho z nejznámějších hotelů v Praze bude miliardář Šlemr.Video: Jan Marek, Seznam Zprávy, Youtube.com

 

Reklama

21. 12. 2018 8:47

Koupě InterContinentalu je podle Forbes rekordním obchodem v hotelnictví v Česku i celé střední Evropě.

Článek

Pražský hotel Intercontinental koupí česká investiční společnost R2G miliardáře Oldřicha Šlemra. Uvedl to server magazínu Forbes. Cenu účastníci obchodu neuvedli, podle Forbesu se dříve mluvilo o více než pěti miliardách korun. Hotel v centru Prahy kupuje R2G od slovenské skupiny Best Hotel Properties (BHP), v níž má podíl česko-slovenská investiční skupina J&T, a americká firma Westmont. Transakce má být vypořádána příští rok v lednu.

R2G uvádí, že koupě InterContinentalu je rekordním obchodem v hotelnictví v Česku i celé střední Evropě. „Hotel InterContinental je pro nás dlouhodobou investiční příležitostí,“ sdělil Forbesu ředitel přímých investic R2G Jakub Dyba. Podle něj bude R2G hotel dále rozvíjet.

Hotel InterContinental se stavěl v letech 1968 až 1974. Nachází se v něm podle serveru 372 pokojů a 14 konferenčních místností. Mezi hosty hotelu byli v minulosti například někdejší tajemník OSN Kofi Annan nebo prezident USA George Bush starší.

Reklama

Doporučované