Hlavní obsah

Řidiči autobusů podvádějí s jízdenkami, dostali pokuty za miliony

Foto: PID

Ilustrační foto.

Reklama

14. 1. 14:35

Organizátor pražské integrované dopravy ROPID uložil loni řidičům autobusů pokuty celkem za zhruba tři miliony korun. Kromě nedodržení jízdního řádu se nejvíce pokutovalo podvádění s jízdenkami.

Článek

„Snažíme se pokuty dávat výchovně, tedy nepokutovat za každou cenu, aby se řidiči chovali tak, jak mají, a aby zbytečně nezneužívali některých věcí, které si mohou dovolit. Většinou jsou to stokoruny,“ řekl rádiu Expres FM tiskový mluvčí ROPID Filip Drápal.

Některé pokuty mohou být ale mnohem vyšší. „Nejvyšší pokuta je 4000 korun za to, že řidič nevydá jízdenku a peníze za ni si takzvaně vezme do kapsy. To bychom rádi vymýtili a díky sankcím se to poměrně daří,“ dodal Drápal.

Řidiči autobusů jsou kromě zpronevěry peněz za jízdenky pokutováni také za nedodržování jízdního řádu, nevypravení spoje, různé technické závady nebo také za kouření ve vozidle, k čemuž dochází často na konečných zastávkách. Ropid kontroluje řidiče spadající celkem pod 25 dopravců.

Berte si jízdenky

Drápal také zmiňuje, že ne vždy se při kontrole podaří prohřešky řidičů podchytit: „Jsou období, kdy řidiči spoléhají na to, že kontrola nepřijde a nikdo si jejich jednání nevšimne. Bohužel tomu někdy napomáhají i cestující, když nevyžadují jízdenku, pak ale mohou mít problém s přepravní kontrolou, která se může vyskytnout i ve velmi neobvyklých místech a časech.“

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované