Hlavní obsah

Při střelbě v Texasu sedm mrtvých a 21 zraněných, útočník zabit

Podle policie střílel přibližně pětatřicetiletý běloch. (Video: AP, Seznam Zprávy)

 

Reklama

1. 9. 2019 1:29
aktualizováno • 1. 9. 2019 9:52

Sedm mrtvých a 21 zraněných včetně tří policistů si vyžádal sobotní střelecký útok na západě Texasu ve Spojených státech. Oznámila to policie s tím, že útočníka zastřelila, napsala agentura AP. Původně policie ohlásila, že za útokem stojí zřejmě dva střelci, po zabití útočníka ale sdělila, že situace je bezpečná a v oblasti již žádný další střelec není.

Článek

Útok se odehrál u měst Midland a Odessa, která spolu těsně sousedí. Útočník nejdříve zastřelil policistu, který zastavil jeho auto. Poté pokračoval v útoku na náhodné kolemjdoucí. V jednu chvíli ukradl poštovní dodávku a střílel z ní, policie proto pracovala s možností, že jsou útočníci dva.

„Věříme, že útočník byl jen jeden a že jsme ho dostali,“ uvedl midlandský starosta Jerry Morales v rozhovoru s televizí CNN. Uvedl, že útočník byl zabit na parkovišti u kina. O střelci média uvedla, že to byl zhruba 35letý běloch, o jeho motivu policie nic nesdělila.

Jedna z midlandských klinik uvedla, že přijala šest zraněných, tři z nich jsou ve vážném stavu.

Bílý dům oznámil, že prezident Donald Trump byl o útocích informován a situaci sleduje. Trump následně na Twitteru napsal, že o střelbě hovořil s ministrem spravedlnosti Williamem Barrem a že na místě jsou bezpečnostní složky včetně Federálního úřadu pro vyšetřování.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované