Hlavní obsah

Přívalové deště proměnily silnice v řeky a způsobily chaos v Sydney

Vydatné přívalové deště způsobily potopy v Sydney. (Video: Reuters)

 

Reklama

28. 11. 2018 7:06

Vydatný déšť způsobil v Sydney záplavy a chaos v dopravě. Zrušeno bylo na 120 letů a přes šest tisíc lidí odstřihlo od elektřiny. Podle tamních médií si nepříznivé počasí vyžádalo již jednu oběť.

Článek

Neobvykle vydatný déšť způsobil dnes ráno v oblasti australského města Sydney záplavy. Nepříznivé počasí si vyžádalo přinejmenším jednoho mrtvého a několik zraněných, informovala místní média. Podle meteorologů napršelo během dvou hodin tolik jako běžně za celý měsíc.

„Vyrazte dnes o něco později do práce, nechceme tolik aut na ulici,“ vyzvala obyvatele téměř pětimilionové aglomerace místní policie, která se obává zvýšeného počtu dopravních nehod v důsledku špatného počasí. Při jedné z nich už dnes jeden člověk zahynul. Na severozápadě města utrpěli zranění dva policisté, na které spadl strom, když pomáhali řidičům uvězněným na zaplavené silnici.

Podle meteorologů napršelo v listopadu v jeden den tolik centimetrů srážek jako dnes naposledy v roce 1984. „Intenzita srážek byla fenomenální – 91 milimetrů spadlo za 90 minut,“ uvedl meteorolog Rob Taggart.

Mimořádné počasí se podepsalo mimo jiné na provozu sydneyského letiště. Zrušeno muselo být přes 120 letů – národních i mezinárodních. Bez proudu je v Sydney asi 6 000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované