Hlavní obsah

Provoz části metra C bude kvůli výměně pražců přerušen

Foto: Jan Stránský, Seznam Zprávy

Na části metra C bude několik dní výluka.

Reklama

6. 4. 2020 10:34

Pražské metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov bude od čtvrtka 9. dubna od 20:00 do úterý 14. dubna do 14:00 mimo provoz. Dopravní podnik tam bude vyměňovat pražce.

Článek

„V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava,“ sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Další výluky na trase metra C chystá podnik na červenec a září.

DPP vymění dřevěné pražce za betonové. V úseku Pražského povstání – Pankrác bude vyměněno 282 pražců a dalších 123 pražců bude vyměněno ve stanici Pankrác. „Během výluky budou všechny staré pražce vybourány, namontovány betonové a zality speciální zálivkovou hmotou. Práce budou provedeny kombinovaně zaměstnanci DPP a dodavatelskou firmou,“ uvedla Řehková.

Náhradní autobusová linka XC pojede z Pražského povstání přes Pankrác a Budějovickou na Kačerov. Interval náhradní linky bude v rozmezí jedné až pěti minut podle denní doby a aktuální potřeby.

Změny se dotknou některých autobusových linek. Po dobu výluky bude posílen provoz linky číslo 196. Pro linku číslo 134 bude přemístěna zastávka Pražského povstání pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed a pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět. Pro autobusy 138, 189 a 215 se přemístí zastávka Kačerov pro směr Nemocnice Krč vpřed do zastávky linky 106.

Druhá výluka na nejstarší trase metra se podle dřívějších informací DPP uskuteční od 4. do 13. července. Mezi stanicemi Muzeum a I. P. Pavlova vymění DPP 588 pražců. Poslední výluka bude od 26. do 29. září v úsecích Pražského povstání a Pankrác a Budějovická a Kačerov. V prvním úseku bude vyměněno 198 pražců a ve druhém 98.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. Na trase C to nelze.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované