Hlavní obsah

Psi v parcích jsou v Teheránu minulostí, úřady zakázaly venčení na veřejnosti

V Teheránu zakázali venčení psů na veřejnosti. (Video: AP)

30. 1. 2019 6:46

Majitelé psy nesmí ani vozit v autě. Podle íránských úřadů jsou psi „nečistá zvířata“ prozápadní kultury.

Článek

V hlavním městě Íránu zakázali venčení psů na veřejnosti. Úřady v Teheránu vedou proti těmto domácím mazlíčkům dlouhodobou kampaň a novým nařízením se snaží Íránce od pořízení psů odradit.

Šéf teheránské policie Hossein Rahimi uvedl, že policie dostala oficiální povolení od teheránské prokuratury a přijme opatření proti lidem, kteří venčí psi na veřejných místech, jako jsou například parky. Dodal také, že zákaz se týká i vození psů v autech, píše zpravodajský server BBC.

„Je zakázáno jezdit se psy v autech, pokud dojde k porušení, budeme proti majitelům činit vážné policejní kroky,” řekl Rahimi.

Mít psa jako domácího mazlíčka a objevovat se s ním na veřejnosti se v Íránu řeší již od íránské revoluce v roce 1979. Některým majitelům byli jejich psi zabaveni.

Psi podle úřadů symbolizují prozápadní kulturu. Islám je považuje za nečistá zvířata.

Íránské ministerstvo kultury v roce 2000 zakázalo zveřejňovat všechny reklamy, kde se objevují domácí zvířata nebo produkty s nimi spojené. Před pěti lety se také do parlamentu dostal návrh pokutovat majitele domácích zvířat.

Na sociálních sítích zákaz vyvolal vlnu kritiky, jeden z uživatelů vznesl i otázku, zda mají lidé v Teheránu teď místo psů venčit raději velbloudy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené