Hlavní obsah

Řádové sestry hýřily kradenými penězi v Las Vegas

Řeholnice zpronevěřily dohromady 500 tisíc dolarů ze školního fondu. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

11. 12. 2018 10:35

Dvě řádové sestry z USA zpronevěřily ze školního fondu 500 tisíc dolarů, což je v přepočtu asi 11,4 milionu korun. Ukradené peníze utratily v kasinech v Las Vegas. Ke svému činu se přiznaly.

Článek

Dvě řeholnice se ve Spojených státech přiznaly, že v uplynulých letech zpronevěřily ze školního fondu 500 000 dolarů (11,4 milionu korun), které utratily v kasinech v Las Vegas. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Sestry se omluvily a uvedly, že svého činu litují.

„Nesrovnalostí jsme si všimli během finančního auditu u příležitosti změny ve vedení naší školy. Jiní zaměstnanci do toho nebyli zapleteni,“ uvedl farní úřad, pod který okradená katolická škola svatého Jakuba ve městě Torrance nedaleko Los Angeles spadá. Jedna ze sester školu 29 let řídila, druhá tam asi 20 let učila.

Sestry kradly peníze, které škola získala ze studijních poplatků a od dárců. Nepravosti kryly poukazováním šeků ve prospěch bankovního účtu, který škola nepoužívala. Předpokládá se, že peníze zpronevěřovaly déle než deset let.

Lítost nad událostí vyslovil i řád sester svatého Josefa z Carondeletu, ke kterému se dvojice hlásila. „Sestry se přiznaly a s vyšetřovateli spolupracují,“ uvedl řád.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované