Hlavní obsah

Rady bojovníků proti „koronafašismu“: Vývar s česnekem a voda po holení

Dolejší na křižovatce, předvolební rubrika satirického pořadu Šťastné pondělí. Tentokrát s lidmi, kteří chodí demonstrovat proti koronavirovým opatřením.Video: Václav Dolejší

 

Reklama

19. 6. 2021 18:55

„Mediální krysa s rouškou!“ Jak reportér svou přítomností rozdráždil demonstranty proti koronaviru.

Článek

Existuje nepřehlédnutelná část společnosti, která zpochybňuje rizika koronaviru. Ti nejradikálnější z nich, kteří mluví v souvislosti s vládními restrikcemi o „koronafašismu“ nebo „zdravotnické diktatuře“, se pravidelně scházejí na demonstracích.

Naposledy protestovali na Malostranském náměstí v Praze před Poslaneckou sněmovnou, kde k nim promluvil jejich nový guru - poslanec Lubomír Volný, který v politice zaujal jedinou věcí: Jakýkoliv problém řeší „flákancem“.

Reportér satirického pořadu Šťastné pondělí se mezi demonstranty vypravil, aby zjistil, co si tito lidé myslí. Proč považují covid za podvod, proč testování odmítají jako pokus o čipování, proč paranoidně nevěří médiím a oficiálním informacím a proč se v žádném případě nechtějí nechat očkovat.

Bylo by chybou všechny tyto lidi odsoudit jako pouliční křiklouny. Část z nich je frustrovaná a nemůže se dovolat pomoci: zaměstnanci z oborů, jež vláda covidovými restrikcemi zavřela a oni tak přišli o veškeré příjmy, nebo třeba živnostníci bez zakázek, kteří nedosáhli na vládní kompenzace.

Nejzajímavější ale jsou originální rady některých demonstrantů, jak se sami brání nákaze zákeřným virem. Podívejte se na úvodní video.

Rubrika Dolejší na křižovatce je součástí satirického pořadu Šťastné pondělí, které najdete každé pondělí v 8:00 na Seznam Zprávách a celý pořad pak ve 20:00 na Televizi Seznam. Jednotlivé rubriky publikujeme samostatně v následujících dnech na webu SZ.cz.

Další díly Šťastného pondělí můžete zhlédnout zde. A sledovat nás můžete také na Twitteru, Instagramu nebo Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované