Hlavní obsah

RegioJet chce letos do vozového parku investovat dvě miliardy korun

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie.

Reklama

3. 3. 15:32

Soukromý dopravce RegioJet chce letos pořídit vagony a lokomotivy pro dálkové vlaky zhruba za dvě miliardy korun.

Článek

Aktuálně uspěl ve výběrovém řízení na odkup 29 ojetých vozů německého železničního dopravce Deutsche Bahn, které mohou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině. Před nasazením do provozu na linkách v České republice a dalších zemích střední Evropy je čeká úprava interiéru.

Nákup starších vozů by měl být postupně na ústupu. „Do budoucna se hodláme ještě více zaměřit na pořizování zcela nových vozů pro své vlaky. Ve druhém pololetí letošního roku by mělo flotilu rozšířit dalších šest vozů typu Astra. Lokomotivní park letos doplní celkem 15 nejmodernějších vícesystémových lokomotiv Bombardier TRAXX MS 3. První dvě jsme převzali na začátku letošního roku,“ uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Dodal, že pro rozsáhlé investice společnost využije peníze získané z úspěšných emisí dluhopisů a také úvěrové financování zajištěné zárukou od Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Vlaky RegioJet letos nově vyjedou například do Polska. V létě opět zamíří do Chorvatska. Za prvních deset dnů prodeje jízdenek jich dopravce prodal 10 000.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené