Hlavní obsah

Karlovarský kraj připravuje opravy a doplnění interiéru Císařských lázní

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

22. 12. 2021 21:59

Karlovarský kraj připravuje restaurování interiérových prvků a dokoupení mobiliáře pro Císařské lázně, jejichž rekonstrukce pokračuje. Restaurování historických prvků národní památky bylo součástí smlouvy s dodavatelem.

Článek

Původní interiér by pak měl vhodně doplnit nový mobiliář. „Součástí těchto opčních prací jsou opravy historických uměleckých předmětů. Teď to budou například štukatérské práce, budou to opravy zrcadel a skel, budou to truhlářské a kamenické práce. Celkem by tyto práce měly být za 23 milionů včetně DPH. Odpovídá to postupu rekonstrukce Císařských lázní,“ uvedl krajský radní Patrik Pizinger (Místní).

Karlovarský kraj si do smlouvy s dodavatelem rekonstrukce budovy dal některé práce, vázané opční dohodou, tedy že budou provedeny až po předchozím souhlasu zadavatele. Z těchto takzvaných opčních prací zbývá kraji ještě restaurování velkých uměleckých předmětů, například obrazů.

Ačkoli rekonstrukce Císařských lázní má být hotova až v roce 20233, už nyní je třeba připravit podobu jejich interiéru. Měla by vycházet z plánů na využití historické budovy, v níž by měl najít zázemí Karlovarský symfonický orchestr, měly by zde být muzejní expozice a podobně. Podle hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka (za STAN) je možné k návrhu interiéru přistupovat buď s ohledem na striktní zachování původního vzhledu nebo po dohodě s památkáři najít kompromis mezi historickým vzhledem a moderními požadavky na interiér. Zadání chce mít Karlovarský kraj připraven zhruba do poloviny příštího roku, aby bylo možné zadat výrobu nábytku, který zřejmě z velké části bude atypický.

Reklama

Související témata:

Doporučované