Hlavní obsah

České Budějovice vybudují další místo pro podzemní kontejnery

Foto: Nikola Ramešová, Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

17. 5. 11:10

České Budějovice vybudují další místo pro podzemní kontejnery na tříděný odpad. Nové nádoby na sklo, papír a plasty pod povrchem budou ve čtvrti Havlíčkova kolonie.

Článek

Jde o čtvrté místo s podzemními kontejnery ve městě. Novinářům to řekl náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec (hnutí Občané pro Budějovice).

„Umisťování kontejnerů pod zem je určitou vizí města jak v otázce odpadů postupovat. Domníváme se, že vizuálně působí mnohem lépe to, když jsou nádoby schované po povrchem,“ řekl Moravec. Umístění kontejnerů pod zem v Havlíčkově kolonii město vyjde na přibližně 1,5 milionu korun. Práce začnou v červnu.

Moravec dodal, že ne všude ve městě lze umístit nádoby na tříděný odpad pod zem. Souvisí to například s vodovodní řadem, rozvodem elektřiny nebo odpadní infrastrukturou, které jsou umístěny pod zemí.

Kontejnery na separovaný odpad jsou v Českých Budějovicích pod povrchem zatím u Piaristického náměstí, na Lannově třídě a u polikliniky Sever. České Budějovice za rok odvezou více než 15 000 tun směsného komunálního odpadu. Tříděného odpadu se za rok ve městě nashromáždí více než 11 000 tun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované