Hlavní obsah

Kvůli vznikajícímu obchvatu Chýnova čeká řidiče dvoutýdenní omezení na I/19

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

11. 7. 11:56

Řidiče čeká od 18. července do 1. srpna další omezení na silnici I/19 v Chýnově na Táborsku. Kvůli stavbě obchvatu svedou silničáři dopravu u železničního přejezdu do jednoho jízdního pruhu a bude se jezdit kyvadlově.

Článek

Provoz budou řídit semafory. Novináře o tom dnes informoval Adam Koloušek z českobudějovické pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Po silnici I/19 jezdí osobní auta i kamiony, které míří na dálnici D1. V Chýnově i kolem něj se často tvoří kolony.

Jde o úsek dlouhý zhruba 400 metrů. Dělníci tam budou připojovat budovaný obchvat k silnici I/19.

V polovině května zprovoznilo ŘSD silnici II/409 na příjezdu do Chýnova. Od loňského září byl zhruba kilometr dlouhý úsek silnice poblíž jejího napojení na tah I/19 zavřený kvůli stavbě obchvatu. Řidiči se museli při stavbě vypořádat i s dalšími uzavírkami.

Obchvat dlouhý 3,6 kilometru za 262 milionů Kč bez DPH začal stát stavět na podzim 2020. Na dva měsíce muselo ŘSD loni v zimě práce přerušit kvůli sporům o jeden pozemek, což je už vyřešené. Náklady kvůli zastaveným pracím stoupnou nejvýš v řádech milionů Kč, řekl dříve generální ředitel ŘSD Radek Mátl. O kolik stoupnou náklady kvůli rostoucím cenám materiálů, silničáři nesdělili.

Obchvat odvede z města velkou část kamionů i osobních aut. Přes Chýnov, který leží na hlavním tahu z Tábora na Humpolec a k dálnici D1, projede denně 15 000 aut, z toho 2500 nákladních. První projekt na obchvat Chýnova je z roku 1940. Zůstal ale jen na papíře. V zimě, kdy je horší sjízdnost, jsou na silnici I/19 často kolony při stoupání z údolí Chýnovského potoka směrem na Pelhřimov.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované