Hlavní obsah

Tábor bude mít nově kancelář architekta města

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

12. 7. 2022 12:08

Tábor bude mít nově kancelář architekta města. Její vedoucí se stane Kateřina Čechová, kterou vybrala rada města. Kancelář architekta přitom zřizují především větší města jako například Liberec nebo Brno.

Článek

Tábor předpokládá, že nová instituce pomůže s koncepčním rozvojem města. „Na město se valí řada architektonických věcí a úřad by měl mít fundovaného odborníka,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík (Tábor 2020). Tábor například připravuje projekt nové městské čtvrti v objektu bývalých Žižkových kasáren. V lokalitě s názvem Dvorce by mělo v budoucnosti bydlet až 2000 lidí.

Sedmatřicetiletá Čechová vzešla z výběrového řízení, které rada města před časem vypsala. Architektka zatím žije v Praze, kde také pracuje. „Ale má rodinné vazby na Tábor a bude se sem stěhovat,“ uvedl Pavlík. Čechová by měla nastoupit 1. října. Kancelář architekta by kromě ní jako vedoucí měli tvořit ještě tři až čtyři zaměstnanci městského úřadu.

„Velmi nás potěšilo, že se nám podařilo najít člověka, kterého jsme skutečně hledali. Jedná se o odborníka znalého urbanistických procesů,“ řekl Pavlík. Čechová dokončila magisterské studium v Lichtenštejnsku. Absolvovala stáže ve Švýcarsku, Rakousku nebo Číně. „Od roku 2014 má také pedagogické závazky na fakultě architektury,“ uvedl starosta.

Rada města se k Čechové podle starosty přiklonila především s ohledem na její priority. Mezi ně patří například práce s vodou. „To je v našem případě velmi důležité, protože v Táboře to má pětisetletou tradici,“ uvedl Pavlík. Táborem protéká řeka Lužnice a ve městě se rozkládá údolní nádrž Jordán.

„Musím ocenit práci stávajícího městského architekta, ale kvůli neustálému rozvoji se domníváme, že Tábor už potřebuje kancelář architekta,“ řekl Pavlík.

Reklama

Doporučované