Hlavní obsah

Jeřáb uložil konstrukci Goethovy lávky v Karlových Varech na připravené nosníky

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

16. 3. 2022 14:58

V Karlových Varech začala dnes závěrečná část rekonstrukce Goethovy lávky u Císařských lázní. Jeřáb uložil hotovou ocelovou konstrukci lávky na připravené nosníky. Lávka by měla být dokončena zhruba do poloviny dubna.

Článek

Goethova lávka spojovala Císařské lázně a Goethovu stezku. Kvůli svému havarijnímu stavu ale byla už roky uzavřená a z původní lávky zbylo nad korytem řeky Teplé už jen torzo. V současné době pokračuje rekonstrukce kulturní památky Císařské lázně. Nová lávka vychází z podoby původní lávky, mostovka tak bude doplněna i zdobným zábradlím, které je už součástí 23tunové konstrukce mostu, již dnes jeřáb uložil na své místo.

„Původně měla být lávka hotová už na podzim. Kvůli cenám materiálů jsme ale dokončení odložili na letošní rok. My jsme na to nijak nespěchali,“ řekl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS). Cena 3,5 milionu korun by ale měla být zachovaná. „Nyní se položí konstrukce lávky, pak se to musí ukotvit a dodělat povrchové úpravy,“ doplnil Bursík.

Karlovy Vary čeká v blízkosti Císařských lázní ještě další rekonstrukce mostu, a to Festivalového, který spojuje Císařské lázně s areálu Grandhotelu Pupp. Tato oprava ale bude výrazně dražší, bude stát okolo 35 milionů korun a bude se muset provádět za provozu. Festivalový most je totiž jedinou příjezdovou cestou k hotelu pro automobily.

Reklama

Související témata:

Doporučované