Hlavní obsah

Začne prodej lístků na první dva dny filmového festivalu Karlovy Vary

Foto: Pixabay.com

Ilustrační foto.

Reklama

30. 6. 2022 7:27

V Karlových Varech dnes začne prodej lístků na první dva dny 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Festival začne oficiálně v pátek 1. července a potrvá do 9. července.

Článek

Pro diváky přichystal na 170 celovečerních a krátkých filmů i řadu doprovodných akcí. Hlavními hosty letošního ročníku budou australský herec Geoffrey Rush, americký herec a producent Benicio del Toro a americký herec a režisér Liev Schreiber.

O lístky na první dva dny festivalu je tradičně velký zájem a čekají na ně stovky lidí, často od noci na čtvrtek. Lístky na promítání i festivalové pasy ale letos po mnoha letech zdražily. Základní cena vstupenky stoupla o 20 korun na 100 korun, zlevněná na 75 korun, Festival Pass na celou dobu festivalu bude stát 1500 korun, se slevou pak 1200. Festivalové pasy lze ale zakoupit i na pět dní, tři dny nebo jeden den.

Podle výkonného ředitele festivalu Kryštofa Muchy i festival musí řešit rostoucí náklady. Například za pronájmy v hotelech Thermal i Pupp platí festival letos podle Muchy výrazně více než dříve, rostou ale třeba i ceny letenek, které festival hradí svým hostům. „Na druhou stranu je tu silná podpora našich partnerů, takže jsme nemuseli festivalový program nijak omezovat,“ uvedl Mucha. Konečný účet za filmovou přehlídku ale bude jasný až po jejím skončení.

Letošní ročník festivalu přinese i některé novinky. Například vedle festivalového hotelu Thermal vyrostl nový KVIFF.TV Park. Dočasná stavba připomínající kolonádu bude sídlem festivalové televize a filmové platformy KVIFF.TV., kromě odpočinku a občerstvení nabídne ale i vlastní program, rozhovory s tvůrci nebo hosty festivalu. Podle Muchy jde ale o první rok, kdy festival takto rozšiřuje svoji nabídku, a tak bude nutné si vyzkoušet provoz a náplň KVIFF.TV Parku.

Festival, který patří mezi největší kulturní akce v České republice a je jedním z filmových festivalů nejvyšší kategorie A, se do původní podoby vrací po dvou letech. V roce 2020 jej pořadatelé kvůli pandemii koronaviru zrušili a i v loňském roce se konal v přesunutém termínu na přelomu srpna a září. Platila tehdy i přísnější epidemická opatření, a tak se diváci do kin a na další akce dostali jen s platným negativním testem. Letos se ale podle Muchy žádná protiepidemická opatření nechystají. Vše bude na dobrovolnosti.

Reklama

Doporučované