Hlavní obsah

Polský LOT bude od 29. března opět pravidelně létat mezi Ostravou a Varšavou

Foto: Georgi Bidenko

Ilustrační foto.

Reklama

21. 3. 2022 15:53

Polská společnost LOT Polish Airlines bude od 29. března znovu pravidelně létat mezi ostravským letištěm v Mošnově na Novojičínsku a Varšavou.

Článek

„Linku obnovuje po roce, přerušena byla kvůli koronavirové pandemii a souvisejícím omezením,“ za letenkový portál Letuška.cz to sdělila ČTK Lucie Kovandová.

Z Mošnova do Varšavy se začalo pravidelně létat v říjnu 2020. V březnu následujícího roku LOT linku kvůli pandemii a cestovním restrikcím přerušil. Obnovit ji chtěl od podzimu, nakonec to ale odložil až na letošní jaro.

„Výhodou linek z Letiště Ostrava je napojení na síť LOT a využití široké škály destinací po Evropě, Asii i Americe,“ uvedl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Let do Varšavy trvá hodinu. „V tuto chvíli nabízíme letenky z Ostravy přímým spojem do Varšavy a s přestupy například do Paříže, Toronta nebo Miami a ceny jsou velmi příznivé,“ uvedl Trejbal.

Oběma směry se mezi Mošnovem a Varšavou bude létat pětkrát týdne. Létat se bude menšími typy letounů Embraer E-170, Embraer 175 a Dash DH4 s kapacitou okolo 80 míst ve třech cestovních třídách.

Z Mošnova se dosud celoročně pravidelně létalo jen do Londýna. Přes letní sezonu nabízelo ostravské letiště také lety do 13 destinací v Řecku, Egyptě, Bulharsku, Turecku a Španělsku. Z letiště létají rovněž pravidelné nákladní spoje do Německa a Asie.

Letiště loni odbavilo 137.558 cestujících, což bylo o 99.849 lidí více než předloni, nárůst představoval 265 procent. Oproti roku 2019, poslednímu před pandemií, bylo ale cestujících o 57 procent méně. Množství přepraveného nákladu loni vzrostlo letišti meziročně o 28 procent na 18.225 tun, což bylo dosud nejvíce.

Reklama

Související témata:

Doporučované