Hlavní obsah

Cestující na lince S9 z hlavního nádraží do Strančic čekají omezení

Foto: Robson90, Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

13. 1. 15:41

Cestující na příměstské lince S9 z pražského hlavního nádraží do středočeských Strančic čekají omezení. Omezen bude provoz vlaků, některé spoje budou zrušeny.

Článek

Důvodem je odstraňování vegetace okolo trati. Výluka se uskuteční na dvakrát od 7. do 9. a od 14. do 16. února. Vyplývá to z informací na webové stránce organizace Ropid, která plánuje pražskou veřejnou dopravu.

Výluka se týká vlaků, které jezdí mezi 9:00 a 15:00. Většina ze dvou desítek odřeknutých vlaků nebude podle webu jezdit v úseku mezi hlavním nádražím a Říčany u Prahy. Čtyři pak nepojedou z hlavního nádraží až do Strančic. Cestující budou muset využít buď zbylé vlakové spoje nebo příměstské autobusy.

Omezení se chystají také na dalších tratích. Týká se to například linky S7 z hlavního nádraží do Řevnic, kde nepojedou vlaky v noci z 19. na 20. a 26. na 27. ledna. Od 1. do 3. února nepojedou některé vlaky vždy od 20:40 do 23:59 také mezi hlavním nádražím a Čakovicemi a 22. a 23. ledna mezi hlavním nádražím a Holešovicemi, kde se omezení týká rychlíků jedoucími mezi zmíněnými stanicemi.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Strančice

Doporučované