Hlavní obsah

Praha poskytne dotace majitelům významných památek na opravy a údržbu

Foto: Jakub Čaja, Seznam Zprávy

Praha. Ilustrační foto.

Reklama

13. 6. 2022 12:47

Pražský magistrát poskytne dotace majitelům významných památek na jejich rekonstrukci. Žádosti budou moci na úřad zasílat od 15. července do konce letošního října. Cílem je zachovat a obnovovat památkově hodnotné objekty.

Článek

Kolik peněz mezi majitele město rozdělí, zatím není jasné. Částka bude určena až při sestavování rozpočtu metropole pro příští rok, což začíná obvykle v létě.

Peníze budou moci žadatelé použít na stavební a restaurátorské práce jak fasád, tak střech, schodišť a dalších částí památek. Využít je mohou také na odstraňování graffiti nebo na natření fasád antigraffiti nátěry. Naopak určeny dotace nejsou na výměny topení nebo rozvodů, či vybudování nástaveb.

Peníze dostanou majitelé pouze na práce schválené památkáři. Zároveň musí opravy zahájit v roce 2023, pouze výjimečně dostanou peníze na práce započaté po 1. červenci 2022.

V letošním roce dostanou majitelé pražských památkově významných objektů na jejich opravu a údržbu dohromady 43,4 milionu korun, což je meziročně více. Město podpoří 76 vlastníků. V loňském roce podpořilo město 83 žadatelů celkovou částkou 41,1 milionu korun.

Reklama

Související témata:

Doporučované