Hlavní obsah

V Děčíně opět nevyjely autobusy, situace mezi podnikem a personálem je napjatá

Foto: Shutterstock.com/Virrage Images

Ilustrační foto.

Reklama

11. 1. 12:07

V dopoledních hodinách vypadl autobus, který obsluhuje linku 202 a jeden autobus na lince 201. Šoféři už dřív odmítli sloužit přesčasy kvůli tomu, že vedení nevyhovělo jejich požadavku na navýšení mezd o 15 procent.

Článek

Naposledy nevyjely autobusy minulý týden, podniku se některé řidiče podařilo přesvědčit, aby vzali služby navíc. Zapojil také několik brigádníků. Situace mezi oběma stranami je však stále napjatá. Kolektivní vyjednávání by mělo pokračovat v tomto týdnu.

„Komplikace jsou. Je to pořád napjaté. Opravdu se to musí hledat, ty lidi přesouvat. Jsou tam nějaké přesčasy malé a brigádníci. Je to jen tak tak, aby se to zvládlo,“ uvedl předseda představenstva dopravní společnosti Zdeněk Machala. „Kdykoli se může stát, že najednou nějaký autobus vypadne, ani jeden člověk není navíc,“ doplnil.

Primátor města Jiří Anděl (ANO) už dřív řekl, že by se mohly platy šoférů zvednout o sedm až osm procent. Původně podnik nabídl navýšení mezd o čtyři procenta. Machala řekl, že se podnik už na nějakém návrhu dohodl. „Míč je teď na straně odborů, představenstvo se sejde znovu ve středu tento týden,“ dodal.

Předseda odborové organizace Jiří Vašák dnes ČTK řekl, že se zatím k němu informace o navýšení platů nedostala. „Máme se se zástupci podniku sejít v pátek,“ uvedl.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované