Hlavní obsah

Lyžařské Jihlavsko začne s úpravou běžeckých stop v jihlavském areálu Český mlýn

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

25. 12. 2021 17:03

Spolek na úpravu běžecké trati v jihlavském volnočasovém areálu Český mlýn využije část zásoby technického sněhu. Trať bude dlouhá nejvýše 500 metrů, aby zásoby sněhu vydržely i pro případnou oblevu.

Článek

Trať by mohla být přístupná od 26. prosince, díky dnešnímu sněžení by se mohlo lyžovat i na tratích ve volné přírodě. ČTK to za spolek řekl Martin Kratochvíl. Areál Český mlýn spolek upravuje ve spolupráci s jihlavskou radnicí.

„Obleva byla velká, ale technického sněhu jsme vytvořili v předchozích mrazivých dnech dost, takže myslím, že by nic nemělo bránit tomu, abychom to dnes večer upravovali tak, jak to bylo v plánu, a zítra (v neděli), aby tam byl nějaký minimalizovaný provoz,“ řekl Kratochvíl. Odhaduje, že délka trati bude mít 300 až 500 metrů. V ideálních podmínkách je možno v areálu upravit asi kilometr dlouhou trať. V pásu sněhu bude při pravém okraji vyznačena stopa pro klasický styl lyžování, zbylá část bude pro bruslení.

„Trať bychom sice mohli udělat i o delších parametrech a v následujících čtyřech dnech má být zimní charakter počasí, nicméně následně na konci roku to vypadá na poměrně velkou oblevu, kdybychom si ten sníh roztáhli tak, jak je v plánu, tak by za dobu oblevy hrozilo, že nám velká část roztaje,“ řekl Kratochvíl.

Díky dnešnímu sněžení bude spolek upravovat také stopy s přírodním sněhem v lokalitách Čeřínek a Vysoká. Zájemci o lyžování by si aktuální podmínky stop podle Kratochvíla měli ještě předem ověřit na webových stránkách Lyžařské Jihlavsko.

Reklama

Doporučované