Hlavní obsah

Revoluce od Seznamu: Mapy.cz vrací grafiku o 20 let zpátky

Janek Rubeš a novinky od služby Mapy.cz.Video: Janek Rubeš, Honza Mikulka, Seznam Zprávy

 

Reklama

1. 4. 2019 8:20

Mapy.cz na četné žádosti uživatelů kompletně aktualizovaly funkce i vzhled a představují veřejnosti zcela novou verzi. Jejich provozovatel, internetová jednička Seznam.cz, se tak vrací ke kořenům a lidem prostřednictvím retro mapové aplikace nabízí kontrastnější barevnost, minimum přebytečných funkcí, které doposud kazily uživatelský zážitek, nebo osmibitové zobrazení map.

Článek

Samotný mapový podklad se také vrátil k původním barvám.

„Po každém vylepšení si část našich uživatelů stěžovala, že ta starší verze map byla lepší. Z toho nám vyplynulo, že původní verze aplikace z roku 1999 byla vlastně tou úplně nejlepší, a proto se k ní po dvaceti letech vracíme,“ vysvětluje Martin Jeřábek, manažer týmu Mapy.cz, a dodává, že nyní už není pochyb o tom, že díky této proměně jsou staré dobré Mapy.cz od nynějška světovou jedničkou v absolutní jednoduchosti ovládání na poli mapových aplikací.

„Dlouho jsme zkoumali, co uživatelé dříve používali, a došli jsme k závěru, že potřebují málo věcí. Chtěli jsme se tudíž vrátit k esenci použití, která byla na začátku. Panorama, 3D mapy a zimní mapy ocení jen nadšenci, ne většina uživatelů,“ objasňuje produktový manažer Mapy.cz Jakub Faifer.

Více v úvodní reportáži Janka Rubeše.

Jako již tradičně při každé významné příležitosti nebo svátku se proměnil i pes Krasty na hlavní stránce Seznam.cz. Dnes bude zobrazen zamlada jako štěně a zároveň se stane průvodcem nových retro map.

Reklama

Doporučované