Hlavní obsah

Režim Slavie v Anglii: Z hotelu ani na krok, sponzoři zůstali doma

Foto: Profimedia.cz

Slavia do Anglie odcestovala v úterý, vrací se v pátek. Do karantény po návratu domů nemusí.

Reklama

24. 2. 2021 11:28

Pražskou Slavii čeká ve čtvrtek odveta s anglickým Leicesterem. Sešívaní se na cestu do Anglie připravovali dlouho. V místě dějiště zápasu budou nastavena tvrdá covidová opatření. Výprava nesmí ani opustit hotel.

Článek

Tým trenéra Trpišovského se ve čtvrtek od 21 hodin představí v rámci odvetného zápasu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy v anglickém Leicesteru. Cestu za vysněným postupem komplikovala covidová opatření.

Výprava se plánovala již dlouhé týdny dopředu. Podobně jako Leicester v Praze budou muset i sešívaní v Anglii dodržovat hygienická nařízení a opatření tamních úřadů, se kterými musela Slavia před cestou být ve spojení. „Komunikace probíhala standardním způsobem v této době. Chceme všem úřadům poděkovat, že se utkání mohou odehrát v místech působení obou klubů,“ řekl Seznam Zprávám ředitel marketingu a PR vršovického klubu Michal Býček.

V evropských pohárech je totiž dvojzápas Slavie s Leicesterem jeden z těch, které mají to privilegium konat se v původně určených místech, tudíž na domácích stadionech obou klubů. Část evropských zemí totiž konkrétně anglickým klubům neumožnila vstoupit na svá území a například duely Liverpoolu nebo londýnské Chelsea se musely odehrát v Budapešti, respektive Bukurešti.

Sešívaní do Anglie vyráží již podruhé za poslední dva roky. Rozdíl v plánovaní cesty na utkání s Chelsea v roce 2019 a k zápasu s Leicesterem nyní je ale vzhledem k aktuální situaci veliký. „V letošní sezoně je to samozřejmě komplikovanější kvůli covidovým opatřením. Z pohledu logistiky výjezdu je ale na druhou stranu snazší, že se cesta plánuje pouze pro samotný tým. Není například možné, aby s námi cestovali partneři ani sponzoři,“ přiblížil Býček.

Alespoň částečně ale sešívané výpravě současná situace organizaci cesty paradoxně ulehčí. „Je zcela odlišné oproti dřívějším výjezdům, že letiště jsou prakticky prázdná, na hotelech jsme sami. V tomto je to mnohem jednodušší i směrem k dodržovaní veškerých covidových opatření,“ řekl slávistický tiskový mluvčí.

Slavia bude muset dodržovat prakticky totožná opatření jako výprava Leicesteru před týdnem v Praze. „Restrikce jsou hlavně v tom, že se budeme pohybovat pouze na stadionu, v místě rozcvičení a na hotelu. Kromě toho budeme dodržovat všechna covidová opatření, na která jsme zvyklí i z domácích zápasů. Zároveň absolvujeme dvoje testy v pondělí a úterý a ihned po návratu,“ prozradil Býček.

Ohledně návratu Slavie přitom dlouho panovala nejistota. Původně kvůli neprodloužení nouzového stavu měla jít sešívaná družina po příletu do České republiky do povinné pětidenní karantény, a musela by tak odložit ligový zápas proti Slovácku. To se ale změnilo po žádosti hejtmanů, a tudíž prodloužení nouzového stavu. Trpišovský a spol. dostali podle platných pravidel pro profesionální sportovce výjimku a po návratu musí mít jen negativní PCR test.

Slavia se do Prahy vrátí až v pátek, nebude tedy muset ostrovní zemi opustit do 24 hodin od příletu jako Leicester Českou republiku v minulém týdnu. „Z pohledu délky výjezdu se pro nás nic nemění. Letíme v úterý v podvečer, vracíme s v pátek po zápase,“ potvrdil Seznam Zprávám Býček.

Sešívaní před cestou museli myslet i na vystoupení Velké Británie z Evropské unie, což s sebou nese další zařizování, podle tiskového mluvčího červenobílých ale nikterak komplikované. „Změnou pro nás je akorát to, že všichni členové výpravy musí mít s sebou cestovní pasy, které ale vozíme standardně. Pro naše hráče z Afriky jsme už během ledna museli vyřídit víza,“ doplnil Býček.

Reklama

Doporučované