Hlavní obsah

Rodinný holding Hopi koupil kuchaře i s jeho kantýnami pro známé firmy

Foto: Hopi Holding

Šéfkuchař a CEO Filip Sajler.

Reklama

27. 3. 2020 11:46

Akciová společnost Hopi Holding oznámila, že po půl roce jednání kupuje většinu ve firmě Perfect Canteen.

Článek

Hopi Holding, obří rodinná firma, působící v šesti státech Evropy, se rozrostla o síť dvaceti restaurací, které vaří pro firemní klientelu, například pro Řízení letového provozu, Avast, O2 nebo Pentu.

Hopi převzal 60 procent v Perfect Canteen šéfkuchaře Filipa Sajlera s opcí na pozdější zvýšení podílu na 85 procent. Filip Sajler zůstává šéfem přebírané firmy.

„S novým podílníkem získává Perfect Canteen nejen zázemí silné tuzemské skupiny, které umožní další rozvoj, ale také lepší přístup ke kvalitním a čerstvým surovinám ze zahraničí i z lokálních farem. Pro Hopi Holding je kapitálový vstup ideálním doplněním portfolia,“ uvádí firma v prohlášení pro média.

Součástí skupiny Hopi je už nyní například společnost Hollandia Karlovy Vary, AD FineDine producent, prémiových antipast a delikates, ekologicky hospodařící farmy Otročín a Bemagro nebo firma, která se specializuje na logistiku ultra čerstvých ryb a mořských plodů. „Touto akvizicí máme poprvé možnost v rámci skupiny přímé vazby na koncového spotřebitele,“ uvedl David Piškanin, člen dozorčí rady Hopi.

Společnost Perfect Canteen, s tržbami přes 300 milionů korun, založili v roce 2004 Filip Sajler a Miroslav Kotaška. Aktuálně provozuje už 20 firemních restaurací pro Avast, Generali Českou pojišťovnu, Řízení letového provozu, Immofinanz, Monetu, O2, Pentu, Makro, Sazku a další.

Hopi je rodinná společnost podnikající v oblasti logistiky, potravinářství a zemědělství.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované