Hlavní obsah

Ryanair propustil šestici zaměstnanců za fotografii, jak spí na podlaze letiště

Zaměstnanci na letišti v Malaze. Ryanair tvrdí, že fotografie byla naaranžovaná a neodrážela „realitu“.Video: Twitter.com

 

Reklama

7. 11. 2018 8:54

Více než 20 členů posádky Ryanair bylo 14. října kvůli odloženému letu do Portugalska nuceno přenocovat na letišti ve španělském městě Malaga.

Článek

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair dala výpověď šesti zaměstnancům, kteří minulý měsíc zveřejnili fotografii, jak spí na zemi na španělském letišti, protože si při odloženém letu neměli kam lehnout.

Podle Ryanair byla fotografie naaranžovaná a poškodila reputaci firmy, informoval o tom zpravodajský server BBC.

Více než 20 členů posádky Ryanair bylo 14. října kvůli odloženému letu do Portugalska nuceno přenocovat na letišti ve španělském městě Malaga. Portugalská odborová organizace, která reprezentuje posádku aerolinie, tehdy postup Rynair kritizovala.

Fotografie, která byla podle Ryanair naaranžovaná, rozpoutala kritiku společnosti na sociálních sítích. Mluvčí Ryanair sdělil, že fotografie neodrážela realitu a zaměstnanci, kteří se na ní podíleli, dostali za hrubé pochybení výpověď. Ryanair zveřejnil před několika dny video, která má dokazovat, že snímek byl zinscenovaný.

Ryanair tvrdí, že navzdory problémům nikdo z posádky nespal na zemi. Posádka podle společnosti byla krátce v místnosti pro posádku, následně jí byl poskytnut VIP salónek a druhý den odletěla do Porta.

Reklama

Doporučované