Hlavní obsah

S Babišem by to nebyla koalice, ale diktatura, říká poslanec ODS Svoboda

Adrianu Krnáčovou za nic pochválit nemůžu, říká Svoboda o své nástupkyni na postu pražského primátora.

 

Reklama

2. 11. 2017 13:19

Bojuji za všechny další starosty, říká Bohuslav Svoboda, který je v podobné pozici jako Andrej Babiš. Nová Sněmovna by měla hlasovat o jeho vydání spravedlnosti.

Článek

Do politiky vstoupil naplno ve zralém věku 66 let. V roce 2010 se stal za ODS primátorem Prahy. Dnes poslanec Bohuslav Svoboda tvrdí, že svého tehdejšího kroku nelituje. Přestože mu mimo jiné přinesl nepravomocné podmíněné odsouzení za jeho někdejší snahu vyřešit letitý pražský problém s projektem Opencard.

„Zastupitel nebo radní nemůže být trestán za to, že hlasuje v zájmu svých voličů,“ říká Svoboda o svém případu. Soudce přitom v odůvodnění prohlásil, že se bývalý primátor rozhodně neobohatil.

Někdejšího prezidenta České lékařské komory a prominentního pražského lékaře letos voliči poslali do Sněmovny znovu. Stejně jako v roce 2013. Svoboda podobně jako zbytek ODS odmítá koalici s Andrejem Babišem a hnutím ANO. „Když strana něco slíbí voličům, nemůže pak principiálně své názory změnit,“ říká.

Proč by ODS měla mít předsedu Sněmovny? Měl by se do vedení ODS dostat i Václav Klaus mladší? Podívejte se nahoře ve videu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované