Hlavní obsah

Rozhovory: S Babišem si nevoláme, s jakým redaktorem se schází. Je to selhání jednotlivce, říká šéfredaktor MF Dnes

Rozhovor s Jaroslavem Pleslem o aféře novináře Mf Dnes. (Video: Seznam.cz)

4. 5. 2017 19:08

Jak ministr financí a lídr hnutí ANO zasahoval do obsahu médií, která vlastnil? A proč teď někteří redaktoři Mladé fronty Dnes podávají výpovědi? Jindřich Šídlo se ptal šéfredaktora deníku Jaroslava Plesla.

Článek

Politickou i mediální scénou otřásá kauza, která se týká uniklé nahrávky. Na ní ministr financí Andrej Babiš úkoluje novináře Marka Přibila z MF Dnes. Domlouvají se, jaké kauzy a na koho připravit a kdy je publikovat.

Podle šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla jde o absolutní selhání jednotlivce. Přibil podle něj postupoval nad rámec svých povinností. O tom, že se sešel s Babišem, nikdo z redakce ani z vedení nevěděl. „Marek Přibil mi to neřekl. A s Babišem si nevoláme, s kým se z redakce schází," říká v rozhovoru šéfredaktor MF Dnes.

Redakce novináře propustila s tím, že musí chránit svou integritu. MF Dnes se pak chystají v souvislosti s kauzou opustit i další novináři. Podle Plesla jde ale jen o pár případů.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš podal kvůli nahrávkám trestní oznámení. MF Dnes patří do koncernu Mafra, který spadá do svěřenského fondu vicepremiéra.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené