Hlavní obsah

S Vojtou Dykem o aktuálním turné. Ale i o Spartě nebo Stingovi

Vojtěch Dyk v rozhovoru pro Televizi Seznam: O aktuálním turné Deset let Beat ve Swingu, ale i o Spartě nebo Stingovi. (Video: Dan Sywala)

 

Reklama

15. 11. 2019 10:45

Vojtěch Dyk a B-Side Band slaví deset let existence a v rámci oslav si přizvali Janáčkovu filharmonii Ostrava.

Článek

Naplněná hala O2 Universum tak byla svědkem unikátní show, která zahrnovala více než jen hudební prvky, ale i tanec nebo improvizované loutkové divadlo. Během rozhovoru pro Seznam TV jsme ovšem s Vojtou Dykem řešili i hokejový zápas Sparty a Komety, který v tu chvíli probíhal, nebo také předskakování Stingovi.

„Náš set je tak nějak průřez naší tvorbou. Jak převzatých, tak našich. Snažili jsme se, aby se tam vešlo hodně, třeba i Los Endos. Ale ta má asi patnáct minut, tak jsme zvolili spíš Largo, která má jen jedenáct minut,“ říká Vojta Dyk. A dodává: „Nejen s orchestrem, ale i s big bandem je každý koncert zážitek. Každému bych to přál, aby si to vyzkoušel. Stejně tak bych si přál, aby ostatní jen nejezdili kšefty, ale zkusili s nimi i tvořit. Je to jiný druh přemýšlení než s menší kapelou.“

Speciální koncerty pod názvem Deset let Beat ve Swingu obsahují ještě dva termíny a to 21. 12. 2019 – Hala Rondo v Brně a 29. 2. 2020 v ostravské Ostravar Aréně.

Celou reportáž najdete v úvodním videu. Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Vojta Dyk

Doporučované