Hlavní obsah

Silnice I/3 je u Netřebic neprůjezdná kvůli sesuvu půdy

Foto: Seznam Zprávy

.

Reklama

26. 5. 2020 19:37

Silnice I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem je v Netřebicích na Českokrumlovsku neprůjezdná. V Netřebicích se u mostu, který silničáři opravují, utrhl kus krajnice a sesunula se tam půda.

Článek

„Krajnice se utrhla, když stavbou projížděl kamion. Objížďky vedou přes Český Krumlov. Správa železnic preventivně zastavila provoz na trati poblíž obce,“ řekli krajský policejní mluvčí Milan Bajcura, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl a mluvčí Správy železnic Radka Pistoriusová.

Nikomu se nic nestalo.

Policie původně uvedla, že se most zbortil. Jak dlouho bude silnice neprůjezdná, ŘSD neuvedlo. Silničáři most podle policie tři týdny opravovali. Mohla po něm jezdit nákladní auta nad 3,5 tuny. „Došlo k sesuvu půdy, geolog zakázal průjezd všech vozidel,“ řekl Bajcura.

Rýdl uvedl, že stavbou s dopravními omezeními projížděl kamion, jeho řidič najel příliš na kraj a utrhl krajnici. „Nevedlo to ani k nehodě kamionu, ani k dramatické situaci. Nicméně při kontrolním dnu stavby se vedení stavby rozhodlo dočasně uzavřít provoz, krajnici sanovat a poté opět provoz obnovit,“ řekl Rýdl. Správa železnic preventivně zastavila provoz v blízkosti obce. „Situaci prověřujeme,“ řekla Pistoriusová.

Silnice je neprůjezdná pro všechna auta. Objížďka vede ve směru na České Budějovice přes Kaplici a Český Krumlov po silnici I/39. Auta jedoucí od Budějovic pojedou přes Kamenný Újezd do Českého Krumlova, tam po Objížďkové ulici a kolem autobusového nádraží, dál přes Zubčice až ke Kaplici, uvedl Bajcura.

Reklama

Doporučované