Hlavní obsah

Škoda Auto dodá státu vozy za tři čtvrtě miliardy, první už dostala Vězeňská služba

Škoda Auto dodá státu vozy za tři čtvrtě miliardy, první už dostala Vězeňská služba. (Video: Jan Marek, Youtube.com)

Reklama

7. 2. 2019 9:20

Automobilka Škoda Auto dodá státu v následujících dvou letech přes 1 370 automobilů celkem za 784 milionů korun. Zvítězila v tendru ministerstva financí na nákup nových automobilů. Ministerstvo v soutěži poptávalo vozidla pro deset ministerstev a jejich podřízené organizace, uvedla automobilka v tiskové zprávě.

Článek

Škoda Auto zvítězila v sedmi z osmi vypsaných kategorií. Pro každou kategorii byla již loni v září podepsána samostatná rámcová dohoda na dva roky, podle níž se bude postupovat. U každé ze sedmi smluv je stanovena maximální částka, kterou může stát vyčerpat.

Vozy může od automobilky odebrat až 139 státních institucí. Škoda bude státu dodávat modely Fabia Combi, Octavia v různých variantách, Superb, Karoq a Kodiaq.

První vozy již stát odebral, na konci ledna převzala 30 vozů Škoda Octavia Combi Vězeňská služba.

Škoda Auto loni dodala celosvětově 1,25 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Zaměstnává více než 35 000 lidí a je aktivní na více než 100 trzích.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené