Hlavní obsah

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti začne od úterý opět hrát

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

26. 5. 2020 0:19

Slovácké divadlo v Uherském Hradišti začne od úterý po více než dvouměsíční přestávce způsobené pandemií nového typu koronaviru opět hrát. Do konce tohoto týdne nabídne divákům tři představení legendární komedie Rychlé šípy.

Článek

Lidé však musejí při návštěvě divadla počítat s povinným nošením roušek nebo dodržováním rozestupů. ČTK to dnes sdělil herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Jakmile se změnily podmínky, okamžitě jsme novou situaci začali vyhodnocovat a hledat co nejrychlejší cestu k návratu na jeviště. Nakonec jsme se rozhodli začít znovu postupně hrát od úterý 26. května, i když s omezeními a za dodržení stanovených hygienických podmínek. Tedy diváci musí mít roušky, je třeba, aby použili desinfekci a seděli v hledišti ve stanovených rozestupech,“ uvedl ředitel divadla Michal Zetel.

Návrat k normálnímu provozu bude v divadle ze začátku pozvolný. „Máme v plánu tři představení, a to v úterý 26., středu 27. a čtvrtek 29. května, kdy uvedeme přeložená představení komedie Rychlé šípy. Byli jsme moc potěšení, že zájem byl tak velký, že se nakonec do volného prodeje nedostal ani jeden lístek,“ uvedl Zetel. Pro publikum by mělo být zpestřením, že rolí uvaděčů se před každým představením ujmou herci divadla a členové jeho managementu.

Jak to bude s další produkcí, rozhodnou divadelníci až po vyhodnocení první trojice představení. „Doufáme, že brzy budeme moct hrát bez omezení. Ale záleží to na mnoha faktorech, které nemůžeme ovlivnit,“ doplnil Zetel.

Do konce sezony plánuje uherskohradišťská scéna uvést premiéry inscenací Prokletí nefritového škorpiona v režii Zdeňka Duška a Deskový statek režiséra Igora Stránského. Slovácké divadlo každoročně eviduje zhruba 8000 předplatitelů. Díky tomu je zapsáno v České knize rekordů jako scéna s nejvíce předplatiteli v tuzemsku. Má zhruba 75 kmenových zaměstnanců.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované