Hlavní obsah

Soud zarazil stavbu Muskovy německé továrny. Místním se nelíbilo kácení

Foto: Profimedia.cz

Šéf Tesly Elon Musk.

Reklama

17. 2. 2020 18:31

Nedaleko Berlína měla vyrůst nová Gigafactory s pořadovým číslem 4. Její stavbu však prozatím zarazil soud. Obrátili se na něj místní občané, kterým se nelíbilo kácení stromů.

Článek

Německý soud pozastavil přípravu pozemku pro výstavbu první továrny amerického výrobce elektromobilů Tesla v Evropě. Nařídil firmě, aby na pozemku ležícím nedaleko Berlína přestala s kácením lesa, dokud neposoudí stížnost skupiny místních ochránců přírody.

Soud upozornil, že Tesla by bez vydání tohoto nařízení dokončila vykácení stromů na pozemku během pouhých tří dnů, tedy ještě před rozhodnutím o stížnosti ekologických aktivistů. Podle soudu by se nemělo předpokládat, že tato stížnost nemá šanci na úspěch.

Na vlastní riziko

Spoluzakladatel a šéf Tesly Elon Musk o záměru vybudovat první evropskou továrnu nedaleko Berlína informoval v listopadu loňského roku. Závod označovaný jako Gigafactory 4 bude stát u obce Grünheide a se začátkem výroby se počítá v roce 2021. Projekt továrny ale ještě nezískal stavební povolení, takže Tesla pozemek připravuje na vlastní riziko, upozornila agentura Reuters.

Tesla nedávno zahájila zkušební výrobu v závodě Gigafactory 3 v Šanghaji, který je její první továrnou mimo Spojené státy. Investice do čínského závodu činila dvě miliardy dolarů (zhruba 50 miliard Kč).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované