Hlavní obsah

Soudce trpí Alzheimerem. Přitom dál rozhoduje o lidských osudech

Záhady Josefa Klímy: Příběh soudce v pokročilém stadiu Alzheimerovy choroby. Může dál rozhodovat případy? (Video: Seznam.cz)

22. 4. 20:02

Soudcovský stav stárne a riziko demence se zvyšuje. Našli jsme konkrétní případ.

Článek

Dětská psycholožka Alena Uváčiková se zúčastnila u jednoho okresního soudu procesu, který ji naprosto šokoval. Soudce se choval nepřítomně, nevyslechl protistrany, které se soudily o svěření dítěte do opatrovnické péče, a když advokát otce požádal, zda nemůže přece jen položit matce několik otázek, soudce se div nerozčílil: „A proč? Ta osoba mě vůbec nezajímá.“

Evidentně trpěl pokročilým stadiem Alzheimerovy choroby. Když si ale na něj dětská psycholožka stěžovala, jeho nadřízený jí arogantně odpověděl, že všechno je v pořádku.

Podařilo se dostat soudce, který byl zjevně nezpůsobilý rozhodovat o jiných, z taláru? A kolik takových soudců dál soudí, protože soudcovský stav stárne a riziko demence se proto zvyšuje? A platí vůbec jejich rozsudky? Podrobnosti v úvodním videu.

Reportáž je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 21:15.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Záhady Josefa Klímy (celý pořad): Soudce trpí Alzheimerem, přitom dál rozhoduje o lidských osudech. Získali jsme svědectví, jak komunisté krotili duchy. A glosa Šimona Pánka o čínské bublině. (Video: Seznam.cz)

Doporučené