Hlavní obsah

Spadli jste na namrzlém chodníku? Při úrazu si na místě vše vyfoťte

Pořad Ráno na gauči: Po kom chtít odškodné za úrazy na ulici? Poradí expert na vymáhání odškodného Tomáš Beck. (Video: Lucie Šmídová)

 

Reklama

5. 1. 2019 12:13

Venku přituhlo a například chodníky jsou někdy v daleko horším stavu než silnice. Kolikrát se vám stalo, že chodník byl jako klouzající překážková dráha plná sněhu a ledu? Pád na namrzlém chodníku patří k velmi častým zimním zraněním. Po kom chtít případné odškodnění?

Článek

Dříve za úklid chodníku zodopovídal majitel domu nebo přilehlého pozemku, po změně legislativy mají chodníky ve správě města a obce.

„Při následném vymáhání záleží na tom, jak se k tomu město postaví. Někdy díky dobré spolupráci města nemá pojišťovna s vyplácením odškodnění problém. Je to případ od případu, proto je vždy důležité vše dokumentovat. Na místě vždy vše vyfoťte,“ radí Tomáš Beck ze společnosti Vindicia, která pro klienty pomáhá dosáhnout odškodění.

Která pojištění tyto případy řeší? A co vše taková pojištění pokrývají, na co mají lidé nárok? To vše se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Rozhovor je součástí pořadu Ráno na gauči, který můžete sledovat každý všední den od 7:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované