Hlavní obsah

Starostové navrhli TOP 09 a lidovcům společnou kandidátku do evropských voleb

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík.

Reklama

10. 10. 2018 13:00

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík míní, že společná kandidatura může stranám přinést ve volbách velký úspěch.

Článek

Hnutí Starostové a nezávislí vyzvalo TOP 09 a KDU-ČSL k vytvoření společné kandidátky pro evropské volby v příštím roce.

Jedině společná kandidátka vedená nadstranickým lídrem by podle předsedy STAN Petra Gazdíka mohla dosáhnout ve volbách do Evropského parlamentu velkého úspěchu.

Celostátní výbor starostenského hnutí míní, že s TOP 09 a lidovci jsou si programově blízko. „Již dlouho se ukazuje, že středové spektrum liberálních politických stran, hájících demokratické principy, je roztříštěné a voliči často nevědí, které straně svůj hlas přidělit,“ uvedlo hnutí v tiskové zprávě.

Společný postup stran, které spolu fungují ve stejné frakci Evropského parlamentu, je podle Gazdíka podmínkou pro dosažení velkého úspěchu. „V době, kdy mnoho stran zpochybňuje roli Evropské unie, je tato výzva o to důležitější,“ uvedl Gazdík. Kandidátku by podle něj měla vést nadstranická osobnost.

Gazdík věří, že spojení nezabrání „egoistické ambice jedinců či jiné osobní zájmy“. „Pokud chceme tvořit zodpovědnou politiku pro liberální voliče, musíme občas ustoupit ze svých postojů ve prospěch občanů této země,“ uvedl. Volby do Evropského parlamentu se uskuteční příští rok v závěru května.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované