Hlavní obsah

Státní tajemník Prouza skončil, venku to vzbudilo nebývalý ohlas

Twitter Tomáše Prouzy zaplnily vzkazy bývalých kolegů, politiků i novinářů působících napříč evropskými zeměmi.

 

Reklama

4. 3. 2017 17:45

Tomáš Prouza po více než třech letech končí jako státní tajemník pro evropské záležitosti. Jeho odchod doprovodila nebývalá záplava tweetů oceňujících jeho práci.

Článek

Prouza patřil k blízkým spolupracovníkům premiéra Bohuslava Sobotky. Ten si jej jako „pana Evropu" vybral a později se ho snažil prosadit v domovské sociální demokracii jako novou tvář strany. Chtěl mít z Prouzy volebního manažera ČSSD, ale neprotlačil ho. Ještě před čtrnácti dny se spekulovalo, že právě mladý politik by mohl být tím, koho si Sobotka vybere do křesla ministra průmyslu a obchodu poté, co odvolal Jana Mládka.

V pátek místo toho Prouza oznámil, že se po delším zvažování rozhodl skončit ve státní správě a přejít do soukromé sféry.

Málokdy se stává, aby rezignace jednoho českého úředníka vyvolala takovou vlnu reakcí v zahraničí. Prouzovi se to povedlo. Jeho Twitter zaplnily vzkazy bývalých kolegů, politiků i novinářů působících napříč evropskými zeměmi. Vysoce hodnotí Prouzovu práci. A řada z nich považuje jeho odchod za ztrátu pro českou diplomacii v Bruselu.

Tomáš Prouza z funkce odejde 31. března a nahradí ho dosavadní ředitel odboru koordinace evropských politik Jan Král - a to do té doby, než na pozici proběhne výběrové řízení.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované