Hlavní obsah

Studio DVA od 10. června přivítá diváky na Letní scéně Vyšehrad

Foto: Getty Images

Praha

Reklama

7. 6. 2020 11:39

Studio DVA od 10. června přivítá diváky na Letní scéně Vyšehrad, kde se koná 17. ročník Metropolitního léta hereckých osobností.

Článek

Přehlídka se uskuteční v původně plánovaném rozsahu 109 představení do 31. srpna nejen v Praze, ale i na Letní scéně Tvrz Divice na Lounsku a Letní scéně Vítězná na Trutnovsku. Velkým lákadlem letošního ročníku je 15. června česká premiéra hry Duety s Monikou Absolonovou a Filipem Blažkem, informovala ČTK za Studio DVA Tomáš Přenosil.

Režie čtyř hereckých a pěveckých duetů z pera Petera Quiltera se ujal Jakub Nvota. Absolonová a Blažek se v ní postupně představí v rolích dvou životních ztroskotanců seznamujících se na inzerát, poté se promění ve velkého šéfa a jeho věrnou sekretářku. Chybět nebude ani manželský pár na dovolené snů a nakonec ne úplně nejmladší nevěsta, co se za „podpory“ svého cynického bratra vdává již potřetí. „Mezi Monikou a Filipem funguje na jevišti kouzlo, rozumějí si, vnímají se a dokážou se respektovat i překvapovat, a ještě se na to hezky dívá,“ uvedl režisér Nvota.

Ke zkoušení pouze ve dvou hercích Blažek podotkl, že je rozdíl, pokud je jediným hereckým partnerem je žena. „S Monikou jsme toho většinu prokecali, o dětech a o všem. Navíc jsem se po dlouhé době vrátil i ke zpívání, takže jsem byl víc nervní, ale Monika mi vždycky skvěle pomůže a dodá odvahu,“ uvedl.

Absolonová ve dvou zkoušela poprvé, ale kromě více textu a zodpovědnosti si, jak řekla, užila i více svobody. Její vztah k postavám, které ztvárňuje, se v době zkoušení měnil. „V různých fázích jsem chápala sekretářku a nechápala manželku. A teď už chápu všechny,“ prohlásila.

Diváci se v rámci Metropolitního léta hereckých osobností mohou rovněž těšit na hit loňského léta Starci na chmelu a v srpnu na režijní debut Evy Holubové - hru Revizor, v hlavních rolích s Kryštofem Hádkem a Zuzanou Kronerovou. Chybět nebudou ani osvědčené tituly z minulých let a již podesáté jsou připravena hudební setkání pod širým nebem. Kompletní program se nachází na webu Metropolitního léta hereckých osobností.

V červnu divadlo Studio DVA hraje i na své kamenné scéně na Václavském náměstí, pro níž připravilo speciální program Hrajeme a uvádí v něm divácky nejoblíbenější komedie ze svého repertoáru. Původně plánované inscenace vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru přesunulo na nové podzimní termíny.

Reklama

Doporučované