Hlavní obsah

Světová tenisová jednička Djokovič má koronavirus

Foto: Profimedia.cz

Světová mužská tenisová jednička, Srb Novak Djokovič.

Reklama

23. 6. 2020 15:01
aktualizováno • 23. 6. 2020 15:15

Novým typem koronaviru se nakazila zatím asi největší sportovní celebrita. Pozitivní test potvrdil Srb Novak Djokovič, který je světovou tenisovou jedničkou.

Článek

Djokovič je dalším známým tenistou, který se nakazil při exhibiční sérii Adria Tour. Tu srbský tenista přitom sám pořádá. Už před ním ohlásili pozitivní test další účastníci série, Bulhar Dimitrov, Chorvat Čorič a Djokovičův krajan Viktor Troicki. S ním světová jednička při klání v Bělehradě změřila jako první síly.

Adria Tour byla jedním z prvních tenisových podniků, který se po vypuknutí koronakrize uskutečnil. V posledních dnech se akce, která odstartovala v Bělehradu a pak se přesunula do chorvatského Zadaru, stala terčem nevybíravé kritiky kvůli zjevnému nedodržování základních hygienických opatření. Diváci v hledišti seděli bez roušek namačkaní jeden na druhého. Tenisté si neodpustili ani divokou párty, při které se na šíření koronaviru zjevně nebral zřetel.

„Je to pro nás lekce,“ utrousil na adresu série pozitivních testů u svých kolegů nejlepší britský tenista Andy Murray. Kromě Djokoviče se nakazila také jeho choť Jelena. Manželé zatím nevykazují příznaky onemocnění covid-19 a čeká je 14denní pobyt v izolaci. Světová jednička v oficiálním komuniké uvedla, že všech pozitivních nálezů velmi lituje.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované