Hlavní obsah

Tajfun Lan v Japonsku: Čtyři mrtví, zrušené lety a přerušen provoz vlaků

Tajfun Lan způsobil v Japonsku obří vlny (Video: AP)

 

Reklama

23. 10. 2017 15:32

Dnes v noci dorazil nad japonskou pevninu tajfun Lan. Vyžádal si nejméně čtyři oběti. Podle agentury Reuters je 130 zraněných, většina ale jen lehce.

Článek

Kvůli dešťům v Japonsku bylo zrušeno asi 350 převážně domácích letů. Deště také způsobily sesuvy půdy a řeky se v některých částech země vylily z břehů. Místy byl přerušen provoz na vysokorychlostní železnici.

Předtím, než dnes tajfun Lan dorazil na pevninu severovýchodně od Tokia, zasáhly Japonsko vydatné lijáky a silný vítr. V Tokiu nakonec nezpůsobil tajfun příliš velké škody. Po příchodu na pevninu zeslábl ze čtvrtého na druhý stupeň.

Ve městě Korijama, které se nachází 200 kilometrů severně od Tokia, dostalo příkaz k evakuaci asi 80 tisíc lidí.

Na západě Japonska byly zaplaveny stovky domů. Společnost Toyota Motor zrušila ve všech svých provozech jednu směnu. Tajfun také zbrzdil sčítání hlasů z víkendových parlamentních voleb.

Čtyři lidé v důsledku tajfunu Lan zahynuli. Asi šedesátiletý muž zemřel poté, co na něj spadlo lešení ze stavby, dalšími oběťmi jsou rybář a žena, které povodeň smetla i s autem. Jeden člověk se pohřešuje po sesuvu půdy, který zavalil jeho dům. Jeho manželku záchranáři vyprostili.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované