Hlavní obsah

Tajfun v Japonsku zabil už jedenáct lidí, vítr dosahoval rychlosti až 216 kilometrů za hodinu

Do mostu narazil kvůli silnému větru tanker. (Video: AP, Reuters)

 

Reklama

5. 9. 2018 6:56
aktualizováno • 5. 9. 2018 13:38

Nejsilnějsí bouře v zemi za poslední čtvrtstoletí má už 11 obětí. Bez elektřiny zůstává 400 tisíc domácností. Místní mezinárodní letiště Kansai je v důsledku silné bouře částečně zaplavené a bylo uzavřeno. V místě vznikají požáry a dopravní nehody.

Článek

Tajfun Jebi si v Japonsku vyžádal už 11 mrtvých. Informovaly o tom dnes tiskové agentury. V úterý úřady hovořily o šesti obětech. Více než 470 lidí bylo při nejsilnější bouři v zemi za posledních 25 let zraněno.

Zhruba tři tisíce lidí musely noc na dnešek strávit na mezinárodním letišti Kansai v západní provincii Ósaka. Letiště je zbudováno na umělém ostrově a bylo částečně zaplaveno. I dnes zůstává letiště uzavřeno, zrušeno bylo 162 letů. Letiště by se přitom mohlo znovuotevření dočkat během několika dnů až jednoho týdne, informoval deník Jomiuri šimbun.

Do mostu, který spojuje letiště s pevninou, narazil v úterý kvůli silnému větru námořní tanker a poškodil ho. Tanker byl prázdný, takže další škody nevznikly a také 11 lidí na palubě vyvázlo bez zranění.

Místní obyvatelé se dnes pustili do úklidu spouště, kterou tajfun napáchal. Jedenadvacátý tajfun této sezony poničil také mnoho domů a narušil železniční dopravu. Uprostřed víru dosahoval vítr rychlosti až 216 kilometrů za hodinu.

Tajfun Jebi - jehož název znamená v korejštině vlaštovka - udeřil na pevninu na nejmenším z hlavních japonských ostrovů Šikoku v úterý kolem poledne místního času (05:00 SELČ). O několik hodin později se prohnal kolem západního pobřeží největšího japonského ostrova Honšú a zamířil dál na sever.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované