Hlavní obsah

Honest Guide: Takhle začínala i Ester Ledecká. Natáčeli jsme na zimní dětské olympiádě

Video: V jakých sportech se soutěžilo na letošní Olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji? (Video: Janek Rubeš, Honza Mikulka, Seznam.cz)

29. 1. 11:30

Do Karlovarského kraje se minulý týden sjelo na 1200 nejlepších sportovců ve věku 12–16 let, aby poměřili síly v zimních disciplínách, jakými jsou hokej, biatlon nebo snowboarding. Hotel Thermal se tak proměnil na „Olympijský dům“, kde se místo křišťálových glóbů rozdávaly zlaté medaile.

Článek

Olympiáda dětí a mládeže probíhá od roku 2003 pod hlavičkou Českého olympijského výboru. Nesjíždějí se na ni různé národy, ale sportovci z celé republiky, kteří po dobu konání 5 dní reprezentují svůj kraj. Utkat se mohou kromě výše zmíněných disciplín také v běžeckém lyžování, skikrosu, alpských disciplínách, lyžařském orientačním běhu, rychlobruslení, krasobruslení, karate a šachu.

Pro mnohé zúčastněné je tato dětská olympiáda odrazovým můstkem a přípravou na olympiádu velikou. V minulosti jí prošli například Ester Ledecká, Josef Dostál nebo Markéta Davidová.

Jak se zúčastněným sportovcům dařilo a jak celá akce probíhala, se podívejte ve videu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené