Hlavní obsah

Takřka královská svatba. Pippa Middletonová si před zraky světa vzala finančníka

Pippa Middletonová, mladší sestra vévodkyně Kate, se provdala. Nahlédněte, jaké to bylo.

Na svatbu mladší sestry britské vévodkyně přijeli zástupci královské rodiny i prominenti z mnoha zemí.

Článek

Mladší sestra britské vévodkyně Kate Pippa Middletonová se v sobotu během obřadu ve venkovském kostelíku v Englefieldu na jihu Anglie provdala za finančníka Jamese Matthewse. Na svatbu, kterou některá média označují za britskou společenskou událost roku, přijela Kate s královskou delegací i další významní hosté.

Přímo na svatbu můžete nahlédnout v nekomentovaném videu v úvodu článku.

Třiatřicetiletá nevěsta měla na sobě bílé krajkové šaty od módního návrháře Gilese Deacona, které prý stály až 40.000 liber (přes 1,2 milionu korun). Hlavu jí zakrýval jemný závoj a ve vlasech měla drobnou čelenku. Jednou z družiček Pippy byla její neteř, dvouletá princezna Charlotte, která na svatbu přijela se svojí matkou, vévodkyní Kate, i se starším bratrem, tříletým princem Georgem. Jejich otec, princ William, na obřad dorazil se svým bratrem, princem Harrym - média spekulovala, zda na svatbu dorazí i jeho přítelkyně, herečka Megan Markleová. Mezi dalšími hosty byl například tenista Roger Federer s manželkou Mirkou.

Na kolik vyšla svatba Pippy Middletonové? Podívejte se tady:

Otázky a odpovědi kolem svatby Pippy Middletonové.

Nevěsta a její otec Michael na obřad přijeli vozem značky Jaguar z roku 1951. Krátce před nimi dorazil ke kostelu ženich.

Pippa Middletonová a 41letý Matthews se zasnoubili loni. Svatbu v kostele svatého Marka ve vsi Englefield, nedaleko které se nachází usedlost Middletonových, provázejí přísná bezpečnostní opatření. Nad oblastí byl uzavřen vzdušný prostor, aby svatebčany nerušili novináři fotografující a natáčející ze vzduchu nebo bezpilotní letouny s televizní technikou.

yvarpzumanzesanyknalc

Názory k článku

Reklama