Hlavní obsah

Tanečníci StarDance musí znovu na test, oblíbenou soutěž zasáhl koronavirus

Foto: ČT

Herečka Simona Babčáková s Martinem Prágrem kvůli karanténě tančit nebudou.

Reklama

29. 10. 2021 11:33

Všichni tanečníci pořadu StarDance, kteří mají v sobotu vystoupit, jsou momentálně na koronavirus negativní. Dnes podstoupí další PCR testování.

Článek

Kvůli karanténě nebudou tančit herečka Simona Babčáková s Martinem Prágrem a muzikant Mirai Navrátil s Lenkou Norou Návorkovou. Další tři tanečnice z řad známých osobností budou mít jiné taneční partnery. Sobotní večer bude oproti původnímu plánu nesoutěžní. Změn dozná také moderátorská dvojice. Terezu Kostkovou, která onemocněla covidem-19, zastoupí Aleš Háma. Dnes to řekla mluvčí České televize (ČT) Karolína Blinková.

Další kolo soutěžního pořadu StarDance by se podle Blinkové mělo v sobotu uskutečnit. Do scénáře zasáhl pozitivní test na koronavirus u moderátorky Kostkové. Ta na svém Instagramu o nákaze na začátku týdne informovala. V komentářích u příspěvku zároveň na jeden z dotazů uvedla, že je očkovaná.

„Pro účely natáčení pořadu by bylo samozřejmě nejsnazší, kdyby všichni, kteří se podílejí na vzniku StarDance, byli očkovaní. Očkování je ale dobrovolné a není možné jej nařídit. A z tohoto principu proto musí vycházet i pravidla České televize,“ říká Seznam Zprávám mluvčí Blinková.

Místo Kostkové bude sobotní večer s Markem Ebenem moderovat Háma. „Jsem moc rád, že to Aleš vzal, přál jsem si, aby to tak dopadlo. Protože to bude těžký přenos a on má zkušenosti, vkus a vtip. Tereza je teda hezčí, to si musíme přiznat, to už Aleš do soboty nedožene, ale jsem mu moc vděčný, že nám v téhle prekérní situaci pomůže, a určitě to zvládne výtečně, o tom nepochybuji,“ řekl Eben.

Kvůli mimořádné situaci se změní i taneční páry. Se zpěvačkou Terezou Černochovou bude tančit Michal Kurtiš, herečka Marika Šoposká se představí s Michalem Burešem a tenistka Andrea Sestini Hlaváčková na taneční parket vkročí po boku Jakuba Necpála. „Všichni tři profesionální tanečníci mají se StarDance zkušenost. Michal Kurtiš navíc před sedmi lety společně s Annou Polívkovou vyhrál šestý ročník soutěže,“ uvedla Blinková.

Foto: instagram Terezy Kostkové

Příspěvek Terezy Kostkové na Instagramu.

ČT podle Blinkové už dříve přijala pro bezpečný průběh StarDance opatření, a to i nad rámec těch nařízených ministerstvem zdravotnictví. Štáb, účinkující i publikum musejí mít negativní test, i pokud jsou očkovaní nebo prodělali nemoc. U publika je podle Blinkové vyžadován antigenní test ne starší než 48 hodin, PCR test uznává maximálně 96 hodin od odběru. Zajištěn je také dvoumetrový odstup hlediště od parketu. Diváci podle Blinkové respirátory odkládají jen při natáčení. ČT navíc dopředu zná totožnost všech lidí v publiku, včetně jejich konkrétního usazení.

Diváci ČT mohou letos sledovat 11. řadu StarDance, v sobotu se tanečníci na parket postaví potřetí. Dříve moderátoři uváděli, že vzhledem k blížícímu se Halloweenu by měla nadcházející sobota tematicky patřit tomuto svátku. Kromě výše zmíněných osobností v letošním ročníku tančí herec Jan Cina, krasobruslař Tomáš Verner, farářka Martina Viktorie Kopecká a herec Zdeněk Godla. Minulý týden vypadl herec Pavel Trávníček.

Publikum, jak již bylo řečeno, sleduje soutěž bez respirátorů, což vyvolalo řadu otázek.

Mimořádné opatření vlády totiž nařizuje nosit respirátory všem návštěvníkům divadelních představení, koncertů či filmových projekcí. Ale třeba také sportovních utkání, a to včetně velkých zápasů hokejové nebo fotbalové ligy s přímým přenosem v televizi.

Podle ČT ale toto srovnání není správné. Publikum soutěže StarDance je údajně součástí přenosu, v podstatě filmový komparz.

„Součástí pořadu StarDance jsou emoce lidí, kteří podporují účinkující tanečníky. V publiku proto sedí jejich rodinní příslušníci, podporovatelé, osobnosti, které prošly předchozími deseti řadami StarDance, bývalí tanečníci, členové porot i osobnosti veřejného života. Publikum je při natáčení nedílnou součástí přenosu a tvoří komparz, čímž se odlišuje od diváků akcí pro širokou veřejnost,“ popsala Blinková.

Reklama

Doporučované