Hlavní obsah

Tchibo získalo třetí část distribučního centra v Chebu

Foto: Accolade

Logistické centrum v Chebu.

Reklama

3. 11. 2021 16:21

V Chebu otevřeli třetí část distribučního centra společnosti Tchibo. Díky rozšíření o dalších 30 000 metrů čtverečních se centrum rozrostlo už na více než 100 000 metrů čtverečních.

Článek

„Hala se tak stala největší letos dokončenou průmyslovou budovou v České republice. Další rozvoj prodejce kávy, ale i textilu a dalšího maloobchodního zboží už v Panattoni parku v Chebu neplánuje, i když koronavirová krize ukázala, že e-commerce stále roste,“ řekl Zbyněk Korelus, vedoucí distribučního centra v Chebu.

Podle něj by se počet operátorů díky rozšíření haly měl zvýšit ze současných asi 720 na 940. Další asi stovku zaměstnanců tvoří vedení. Firma nabízí místa jak pro české zájemce o práci, ale spolupracuje i s partnerskou firmou DHL, která pro ni zajišťuje i zaměstnance, a to rovněž z Ukrajiny nebo od agentur.

Doposud sloužilo centrum Tchibo v Chebu výhradně jako B2C centrum pro e-shop Tchibo, tedy pro rozvoz zboží přímo zákazníkům. Po rozšíření a vybavení plánovanými technologiemi převezme příští rok i část B2B logistických procesů týkajících se kamenných obchodů a prodejních koutků Tchibo.

Podle starosty Antonína Jalovce Cheb i přes vysoký počet zaměstnanců v průmyslové zóně netrápí významné problémy některých měst s chováním zejména agenturních zaměstnanců po práci nebo poté, co jim skončí vízum. „Zaměstnávání se posunulo směrem ke kmenovým zaměstnancům a i ti agenturní pracovníci jsou prověřováni a jsou od hodnověrných agentur, což někdy nebývalo,“ řekl Jalovec.

Dostavbou třetí části haly pro Tchibo se už téměř zaplnila kapacita části průmyslového parku, který spravují společnost Panattoni a její investiční partner, společnost Accolade. Podle šéfa Panattoni Pavla Sovičky ale ještě prostor pro další rozvoj je. „Máme povolení ještě na poslední halu v této fázi průmyslového parku. Ta bude mít zhruba 100.000 metrů čtverečných. Jsme v jednání s několika uživateli a věříme tomu, že během příštího roku bychom mohli oznámit, kdo by sem do zóny přišel. Tím bude tato část zóny završena, i když spousta nájemců ještě může expandovat ve svých areálech,“ uvedl Sovička.

Panattoni také připravuje pro nové investory areál bývalých strojíren v Chebu, kde už jedna hala stojí a další se připravuje. Panattoni působí i na Karlovarsku, chystá se stavět první halu v průmyslovém parku Ostrov - North. Začíná také jednat o možném partnerství se společností Sokolovská uhelná, respektive sesterskou SUAS Group, která disponuje pozemky i brownfieldy na Sokolovsku.

Podle Milana Kratiny, generálního ředitele společnosti Accolade, se investice jen v Chebu blíží šesti miliardám korun, a to i díky rozvoji elektronického obchodu. Karlovarský kraj se tak podle něj stává střediskem tohoto odvětví, které je na vzestupu.

Reklama

Související témata:

Doporučované