Hlavní obsah

Rodinka: Tečka za každým pohybem: Videonávod, jak na relaxaci

Cvičení s Rodinkou: Jak na relaxaci? (Video: Olga Šípková, Seznam.cz)

11. 2. 2019 10:00

Žádný pohyb se neobejde bez důslednosti a především bez kontroly nad sebou samým. A v případě odpočinku a relaxace to platí dvojnásob. V závěru pořadu Cvičení s Rodinkou nabízíme techniky, které vás spolehlivě dostanou do pohody. Osvědčené postupy poradí Aleš Pařez, kondiční trenér hokejistů Liberce.

Článek

Stres a únava jsou v dnešní době nadužívanými termíny. Když na ně narazíme, často mávneme rukou a děláme jakoby nic. Jenže to je chyba. Stres je tichým nepřítelem, který je živen naší únavou, odkládáním povinností a neochotou najít si čas na odpočinek a relaxaci. A stejně tak nám staví neviditelné překážky v okamžiku, kdy chceme cvičit a posilovat zdravého ducha pohybem.

„Stres můžeme rozdělit na krátkodobý a dlouhodobý. Krátkodobá unavenost se často kompenzuje kofeinem a cukrem, hlásí se nespavost i nadváha, kdy se člověku nedaří zhubnout. Dlouhodobý stres se pak projeví na psychice a různých psychických obtížích,“ popisuje Aleš Pařez.

Jak na odpočinek a jaký je rozdíl mezí meditací a relaxací, se dozvíte v úvodním videu.

Cvičení najdete také v pořadu Rodinka, kterou Televize Seznam vysílá každý všední den od 9 hodin.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené