Hlavní obsah

Teď to teprve začíná, říká šéf nadějné softwarové firmy mířící na burzu

Celý díl magazínu Byznys Index s hlavním hostem Jiřím Horynou, ředitelem české firmy eMan. (Video: Petr Novotný)

Reklama

16. 6. 15:00

Trh START pražské burzy pro malé a střední firmy by měla brzy obohatit nová společnost z oboru informačních technologií. Drobní investoři budou mít možnost obchodovat s akciemi české společnosti eMan.

Článek

„Naše firma je na trhu aktivní přes deset let a z malého ‚softwarehousu‘ a ‚mobilkáře‘ se vyvinula ve středně velkou softwarovou firmu,“ líčí v krátkosti historii společnosti její spoluzakladatel a ředitel Jiří Horyna.

Společnost eMan vytváří zejména software na míru pro velké české, ale i nadnárodní společnosti a v rámci mobilních aplikací patří aktuálně mezi největší hráče na trhu. Hodnotu společnosti odhadují analytici a znalecké posudky v rozmezí 102 a 112 milionů korun.

„Naše společnost je hodně rozkročená v automotive, energetice a průmyslu a zaměřuje se také na bankovní software. Děláme například mobilní bankovnictví pro ČSOB,“ popisuje hlavní oblasti podnikání Jiří Horyna, jehož firma má pobočku a klienty také ve Spojených státech.

eMan

Český dodavatel softwaru.

Soustředí se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Klienti společnosti působí v automobilovém průmyslu, bankovnictví, pojišťovnictví, energetice a službách.

Důvodů, proč firmu eMan láká pražská burza, je hned několik. „Zástupci pražské burzy nám již několik let říkají, že bychom mohli být perspektivním titulem a jediným zástupcem svého oboru na trhu START. Také bychom si rádi uvolnili ruce od bankovního financování, a především pak nechceme prodat celou firmu konkurenci nebo finančním investorům, protože nás to jako zakladatele stále baví a myslíme si, že to vše nyní teprve začíná,“ říká Horyna. Jeho firma by chtěla nabídnout investorské veřejnosti až 44 procent akcií.

Společnost eMan v posledních letech rostla přibližně 30procentním tempem a dvouciferný růst by měla udržet i v dalších letech. Provozní zisk loni dosáhl 14 milionů korun při obratu 168 milionů korun.

Jiří Horyna

Spoluzakladatel a ředitel softwarové společnosti eMan.

Dříve pracoval na manažerských pozicích ve společnostech Unicorn a VIG Base nebo v Českém rozhlasu.

„Považujeme se za růstovou firmu, ale máme v plánu vyplácet až 60 procent zisku ve formě dividendy,“ poznamenává k profilu akcií firmy eMan Horyna. Chce přitom oslovit především dlouhodobé investory.

Vstup společnosti na trh START je plánován již na přelom června a července a investoři mohou poptat akcie přes některého z členů pražské burzy. Minimální vstupní investice by měla začínat na 25 tisících korun, celkově chce eMan upsat akcie za zhruba 40 milionů.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené