Hlavní obsah

Televizní moderátor Kořen rezignuje na funkci starosty Říčan

Foto: FB Vladimíra Kořena

Vladimír Kořen.

Reklama

23. 11. 2020 13:48

Starosta Říčan u Prahy Vladimír Kořen (Klidné město) rezignuje na funkci. K důvodům odstoupení se Kořen zatím nechtěl vyjadřovat.

Článek

Důvody svého konce ve funkci starosty uvede ve středu na tiskové konferenci. Známý televizní moderátor je v čele města třetí volební období, poprvé byl zvolen v roce 2010.

K důvodům odstoupení se Kořen zatím nechtěl vyjadřovat. „Ty přímky se protnuly v jednom bodě,“ uvedl pouze. Jasné není ani to, zda zůstane zastupitelem.

Ve městě se v poslední době řešila například kauza bytů na Komenského náměstí, které se mají převést za symbolickou stokorunu dosavadním uživatelům. Kořen v minulosti vyslovil obavu, že se zastupitelé převodem vystaví odpovědnosti za škodu na majetku obce a mohou čelit trestnímu stíhání. Soud se v nepravomocném rozhodnutí přiklonil na stranu nájemníků, zastupitelé poté rozhodli, že se město proti rozsudku nebude odvolávat. Kořen hlasoval proti. Opozice za STAN naopak doporučovala, ať město převod neoddaluje.

Klidné město získalo při posledních volbách přes 52 procent hlasů. V zastupitelstvu má 12 z 21 křesel, v koalici je s Unií pro sport a zdraví Říčany. Šestačtyřicetiletý Kořen v České televizi uváděl pořady o vědě a spolu se slovenským hercem Marošem Kramárem moderuje talkshow Zázraky přírody. V minulosti získal ocenění Česká hlava 2006 za popularizaci vědy.

Ještě před dvěma týdny přitom Kořen na sociální síti zveřejnil příspěvek, v němž vzpomínal na dobu před deseti roky, kdy se stal v Říčanech starostou. O případném konci ve funkci v příspěvku nebylo zmínky.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované