Hlavní obsah

Chytré přístroje způsobují chronické bolesti, potvrzuje rehabilitační expertka

Hostem Rána na gauči byla primářka Michaela Tomanová.

 

Reklama

6. 12. 2017 12:26

Jak dotykové telefony, tablety, laptopy či další zařízení ovlivňují naši fyzickou pohodu, popsala primářka Michaela Tomanová.

Článek

„Bolí vás krční páteř a ramena? Často za to mohou digitální technologie, které využívá každý z nás,“ říká primářka a ředitelka rehabilitační kliniky Michaela Tomanová.

Z vlastní pracovní zkušenosti ví, že moderní technologie s sebou nepřinášejí jen zrychlení a zjednodušení každodenních aktivit, ale také negativa v podobě zdravotních potíží. Bolest, která je způsobena především přetížením pohybového ústrojí v oblasti krční páteře, ramen, předloktí, zápěstí a ruky včetně celých zad.

Michaela Tomanová doporučuje při práci s telefonem, laptopem i normalním stolním počítačem co nejvíce kontrolovat správné postavení těla - vsedě především trupu a hlavy. Pokud totiž budete sedět s menším předklonem a předsunutím hlavy, nebude se páteř tak přetěžovat. Důležité je i postavení ramen, která by měla směřovat do stran, ne dopředu. Samozřejmě je také dobré přiměřeně a pravidelně sportovat, hýbat se. Díky tomu se současně posílí, protáhne i celkově stabilizuje pohybový aparát.

Jaké bolesti tělu způsobují moderní technologie? Může být za bolestmi krční páteře i mobilní telefon? Jak se projevuje iPadové rameno? Jak nejlépe používat tablet? Jak ovlivňuje digitální technologie zdraví dětí? Odpovědi na tyto a další otázky najdete ve videu umístěném nahoře.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované